Podbabiogórze » Info » Metropolita ukarał ks. Natanka

Po wielu nieudanych próbach zdyscyplinowania księdza Natanka z Grzechyni, zniecierpliwiony kard. Stanisław Dziwisz postanowił nałożyć na krnąbrnego kapłana karę suspensy.

Jak możemy przeczytać w dekrecie z dnia 20 lipca –
Zwracam się do Was, drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, z trudną, ale równocześnie ważną wiadomością. Jako biskup Kościoła Krakowskiego, w poczuciu odpowiedzialności za Jego jedność, jak też za prawdę i wiarygodność przekazywanej w nim Ewangelii Jezusa Chrystusa, zmuszony byłem podjąć zasadnicze decyzje wobec kapłana naszej archidiecezji ks. dr. hab. Piotra Natanka i ukarać go suspensą, zgodnie z przepisem Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 1371, 2º). Oznacza to, że ks. P. Natanek nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich ani wykonywać władzy rządzenia.

Czy tym razem kontrowersyjny ksiądz opamięta się i podporządkuje przełożonym?

Zobacz: Komunikat Metropolity Krakowskiego w sprawie kary suspensy wobec ks. Piotra Natanka

aktualizacja

Na dalszy rozwój spraw nie trzeba było długo czekać.
Wiadomym już jest, iż ks. Natanek nie tylko nie ma najmniejszego zamiaru podporządkować się przełożonym, ale również ignoruje nałożoną na niego karę.
Mimo nałożonej suspensy, 24 lipca odprawił mszę niedzielną i wygłosił kazanie.Polecane


 • Piotr

  To chory człowiek. Zastanawia mnie tylko czemu go nie leczą? I dziwię się, że władze kościelne tak długo znosiły jego wybryki.

 • zMarek

  Chory to mało powiedziane. Ale i tak nic mu nie zrobią.

 • Pinore

  Dajcie spokój, zapytam was czy chodzicie do kościoła, praktykujecie wiarę katolicką? jak nie to proszę się nie wypowiadać a jak chcecie dyskutować zapraszam gloria.tv na konto Rafał28 tam są osoby, które doświadczyły charyzmy tego kapłana, nie oglądajcie tylko fragmentów a całe kazania, bo to tak jakbym ja wyrwał jeden wyraz albo zdanie z kontekstu i powiedział,. Zauważcie, że kazania ks. Piotra ogląda po 15-20tysięcy ludzi, ma w sobie charyzmę. Kiedy prosił o drogi obraz świętego za kilka tysięcy złotych dostał go na drugi dzień,  ale już wiele razy prosił o rózne rzeczy i dostawał. Następny przykład ksiądz gość z Afryki w ciągu kilku dni zebrał 18tysięci złotych pokażcie mi gdzie w kilka dni parafia jest w stanie zebrać takie pieniądze. Mówię wam to sprawa modlitwy i łask jakie wyprasza, pamiętajcie gdyby był taki nie godziwy to skąd tak łatwo przychodziło bym mu zbieranie pieniędzy z parafii i rożnych części świata.

  • zmarek

   Odpowiem Ci, chodzę i jestem praktykującym katolikiem.
   Możesz tego nie wiedzieć, jednak o człowieku i jego wierze nie świadczy liczba wizyt w kościele czy to w której ławce się  siedzi, a to co z tego wynosi i jak żyje. Możesz chodzić codziennie nawet po kilka razy a i tak będziesz skończonym sk****em, możesz również chodzić tylko w niedziele i święta i nikt Ci niczego złego nie zarzuci. To nie szkoła, gdzie tylko sobie odfajkujesz obecność.
   Z Natankiem jest tak, że gość ma faktycznie gadane, ma łeb do biznesu, potrafi manipulować ludźmi i tylko tyle. Trochę się jednak z powołaniem pomylił.
   Jeżeli dla Ciebie to są fundamenty wiary, to pozostaje tylko pogratulować.

   O Twojej wiedzy i dojrzałości religijnej świadczy brak pojęcia o tym, czym właściwie jest Kościół i jakimi zasadami się kieruje.
   Wiedz, że Natanek którego tak bronisz sam wyłączył się z KK.
   Mało tego, odciąga za sobą ze wspólnoty KK innych i to zwiększa jego winę i świadczy o tym jakim jest człowiekiem.
   Gość wykorzystuje Kościół do realizacji własnych celów, manipuluje ludźmi głosząc własną wersję nauk będących w sprzeczności z naukami KK, sprzeniewierzył się złożonym ślubom, wystąpił jawnie przeciw swoim przełożonym i wymówił swoje posłuszeństwo.

   Najpierw się poducz i poczytaj między innymi kodeks prawa kanonicznego, wtedy będziesz mógł dyskutować.

© 2011 Podbabiogórze – Niezależny Portal Informacyjny · Polityka prywatności · RSS:WiadomościKomentarze