Podbabiogórze » Sport » Pojedynki na sześćdziesięciu czterech polach

Pojedynki na sześćdziesięciu czterech polach

13 lutego br., dwudziestu graczy stanęło do rywalizacji w II Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Głównym celem, tej imprezy jest popularyzacja gry w szachy, szczególnie wśród mieszkańców gminy Zawoja. Turniej obył się w pubie „Fantazja” w Zawoi Składy. Ilościowo przeważali gracze z Zawoi. Gościliśmy także uczestników z Suchej Beskidzkiej, Rabki, Krakowa i Lachowic.
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim – siedem rund po 10 min.

Zwycięzcami okazali się gracze spoza terenu gminy Zawoja. W kategorii senior zwyciężył Roman Mucha z Rabki, drugie miejsce zajął Jan Radwan z Krakowa a trzecie Michał Bartyzel z Zawoi. Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Artur Jagła z Rabki, drugie Filip Fujak z Zawoi, a trzecie Wojciech Fujak z Zawoi.
Organizatorem Turnieju było Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Zawoi, Pub i Pizzeria „Fantazja” oraz Babiogórski Park Narodowy w Zawoi.

źródło: gckpit zawoja