Wisła na weekend

Wisła to miasto położone w województwie śląskim, które dla wielu osób może okazać się bardzo atrakcyjne turystycznie. Miasto to słynie ze szlaków, wyciągów narciarskich oraz licznych atrakcji turystycznych, czy zabytkowych budowli. Na szlakach turystycznych napotkamy malownicze widoki rozciągające się na całą okolicę. Poza licznymi odwiedzającymi miasto w okresie od wiosny aż po późną jesień w zimie turystów również nie brakuje, ponieważ znajdują się tu wyciągi narciarskie.

Baza noclegowa w Wiśle zaspokaja potrzeby podróżnych, wybierających się na wczasy w górach. Noclegi w Wiśle znaleźć można w licznych pensjonatach oraz ośrodkach wypoczynkowych. Z roku na rok pojawia się coraz więcej apartamentów na wynajem, które już na etapie wyposażania zostały przygotowane pod turystów spędzających urlop w Wiśle. Ceny noclegu w apartamencie jest atrakcyjna, jeśli weźmie sią pod uwagę komfort oraz swobodę wypoczynku.

Wciąż można zarezerwować kwatery prywatne w niskiej cenie, choć ta forma noclegu staje się coraz mniej popularna (ze względu na rosnące oczekiwania dotyczące komfortu pobytu oraz łazienki na wyłączność, która stała się już standardem i trudno wyobrazić sobie, by dzielić ją z innymi gośćmi).

Gdzie można znaleźć noclegi w Wiśle?

Zlokalizowane są one w różnych częściach miasta, bliżej i dalej od centrum, jak również na uboczu. Wiele pokoi oferuje widok na góry lub panoramę miasta, co jest dużym atutem takich lokalizacji. Aby poczuć klimat gór, wystarczy spojrzeć przez okno.

Dlaczego tak wiele osób wybiera się do Wisły i rezerwuje tu noclegi? Z pewnością duże znaczenie mają atrakcje tej górskiej miejscowości. Oto niektóre z nich.

Muzeum Adama Małysza

Muzeum Sportowe Trofea Adama Małysza jest to prywatne muzeum w Wiśle poświęcone prezentacji trofeów zdobytych przez Adama Małysza. Pośród wszystkich obiektów wystawionych w muzeum możemy znaleźć m.in.: medale z zimowych igrzysk olimpijskich (2002,2010), medale z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (2001-2011), Kryształowe Kule (2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, 2006/2007) oraz wiele innych trofeów. Dodatkowo oprócz nagród zdobytych przez Adama Małysza w muzeum znajdziemy również takie elementy jak: kombinezony, narty, kaski, czy nawet plastrony. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok poza poniedziałkami.

Aleja Gwiazd Sportu

Znajduje się wzdłuż deptaka w centralnej części miasta. Utworzona została dla upamiętnienia otwarcia skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W alei znajdziemy tablice wykonane z brązu, które są wmurowane w chodnik. Ich głównym zadaniem jest upamiętnienie sportowców, których szlaki życiowe w jakimś stopniu splotły się z miastem Wisła. Obecnie swoje tablice mają tu takie osobistości jak: Adam Małysz, Apoloniusz Tajner, Jan Szturc, Janusz Rokicki, Jan Kawulok, Jan Legierski, Przemysław Saleta, a także Piotr Żyła.

Zabytkowy Park Przygód

Zabytkowy Park Przygód jest to atrakcja w głównej mierze przeznaczona dla najmłodszych turystów, ale nie tylko. W parku znajdziemy wykonane ze szklanej, kolorowej mozaiki miniaturowe wersje ważnych budowli położonych w miastach leżących wzdłuż rzeki Wisła. Obecnie znajduje się tam dziesięć obiektów, a są to m.in.: Zamek Prezydenta w Wiśle, Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, Zamek w Sandomierzu, Zamek w Janowcu, Zamek w Kazimierzu Dolnym, Pałac w Puławach, Zamek Królewski w Warszawie, Katedra św. Janów w Toruniu, Zamek w Świeciu, czy też Żuraw w Gdańsku. Każda miniaturowa budowla w porze wieczornej jest podświetlana. Park można odwiedzać przez cały rok o każdej porze dnia i nocy.